inettr17′deki fatih projesi oturumları için bir istek

7 Ocak ’13 tarihli ekleme: Arkadaşlar, bu iş sandığımdan da fazla zaman alıcı bir hale geldi. Maalesef, yürütemeyip pes ediyorum.

Konusu itibariyle önem verdiğim video yayınların işitme engelli kişiler tarafından da izlenmesini önemsiyorum. Bu yüzden size bir şeyi hatırlatmak istiyorum.

Türkiye’de İnternet Konferansı’nın son gerçekleştirilen 17. seferinde, Fatih Projesiyle ilgili oturumlar oldu ve izlenebilir video kayıtları http://www.livestream.com/inettr17/folder adresinde var. İlk olarak “Öğretmen yetiştirme nasıl olmalıdır?” konulu 2 saatlik oturumun 8′de 1′lik kısmını http://universalsubtitles.org/ ile alt yazıya döktüm ve boş/ayrılmış zamanlarınızda diğer oturumlar için yardım edip edemeyeceğiniz hususunda sizden yukarıdaki bağlantıyı incelemenizi rica ediyorum. Beğendiğiniz bir oturumun dökümünü yazmaya Universalsubtitles.org’daki Amara ile başlayabilir ve buradan haber verebilirsiniz.

İyi bir iş çıkarabilirsek, bu alt yazıların diğer dillere tercüme edilmesine de vesile olabiliriz. Tüm bunlar Fatih Projesi başarısız olur ya da olmaz, eğitim konusuna önem veren ve bununla kalmayıp internetin daha işlevsel olabileceği rolleri öne çıkarmak isteyen gönüllü ve vakit ayırabilecek herkesin hoşuna gidecektir şeklinde düşünüyorum.

Buna nasıl katılacağınızı sormak, bir göz kırpmak veya nasıl lüzumsuz bir çabaya giriştiğimi düşündüğünüzü söylemek için rahatlıkla yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Yahut oraya yazacaklarınızı daha sonra benim oturumlar ve konferans hakkında yazmayı düşündüğüm blog girdimde alıntılanıp yer alsın, katkı olsun niyetiyle de bırakabilirsiniz.

Esen kalınız.

Caner Güral

learning enthusiast. e-learning designer. result-oriented. 27.